Haber

Hilton İstanbul Bomonti’nin yeni genel müdürü Rainer Gieringer oldu

İstanbulun en büyük konaklama ve konferans oteli olan Hilton İstanbul Bomonti’nin yeni Genel Müdürlüğüne deneyimli bir isim getirildi. Otelcilik dalı ve Hilton kümesindeki 28 yıllık bilgi birikimi ve tecrübesine sahip Rainer Gieringer otelin yeni Genel Müdürü oldu.

İstanbul Alman Lisesi’ndeki eğitiminin akabinde Avusturya Hotelfachule Villa Blanka Otelcilik Yüksekokulu’ndan mezun olan Rainer Gieringer, 1993 yılında turizm dalında çalışmaya başladı.

1995 yılında Hilton İstanbul’da birinci misyonuna başlayan Gieringer, bugüne kadar Hilton Worldwide’ın farklı ülkelerdeki otellerinde çeşitli posizyonlarda vazifesini sürdürdü. Mesleğinde bir çok mükafata layık görülen Gieringer, Hilton Budapeşte ve Hilton Romanya’da Genel Müdür konumunda liderlik yaptığı sıralarda, “Yılın Avrupa Lideri” mükafatını alırken, Avrupa Bölge Lideri tarafından da “Avrupanın En Etkin Genel Müdürü” ödülünün de sahibi olmaya hak kazandı. Türkçe, İngilizce, Almanca ve Fransızca bilen ve toplumsal sorumluluk projelerinde faal olarak yer alan Gieringer, hobi olarak tenis ve fotoğrafçılıkla ilgileniyor.

Gieringer’in Hilton Istanbul Bomonti’ye gelişi iş ortaklarıyla birlikte yaklaşık 400 davetlinin katıldığı özel bir gecede kutlandı. Açılış konuşmasında iş ortaklarına teşekkür eden Rainer Gieringer, yeni projelerinden ve gayelerinden bahsetti. Hilton İstanbul Bomonti’nin açıldığı 2014 yılından beri Türkiye ve İstanbul turizmine katkı sağladığını belirten Gieringer, bu misyonu artırarak devam ettireceklerini iletti. Gieringer küresel misyonlarına paralel olarak otelde sürdürülebilirlik amaçlarına yatırım yapmaya devam edeceklerini de belirtti.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu